o nas

Jesteśmy małą hodowlą domową. Istniejemy od 2009 r.

 

Należymy do Felis Posnanii zrzeszonej w FPL Felis Polonia - Polska Federacja Felinologiczna, która wchodzi w skład międzynarodowej organizacji FIFe (Federation Internationale Feline).

felis posnania
logoFPL.png
brand.gif

Pierwszym naszym kotem, a właściwie naszego syna był pers - Baster. Przeżył z nami prawie 15 lat. Od lutego 2014r. jest za "tęczowym mostem". Krystian był bardzo szczęśliwy z Basterkiem. Do tej pory nie może pogodzić się z jego stratą. Nazywany był przez nas "Hrabią" ze względu na swoją wyniosłość. Jak to pers chadzał tylko swoimi drogami i akceptował TYLKO syna. Cały czas wiedziałam, że tak się nie skończy. Długo szukałam swojego wymarzonego kota. Nie było też warunków. Trwało to prawie 10 lat. W końcu spełniły się moje marzenia. Dostałam od męża i syna koteczkę - Fairy Tale Alamoana*PL, którą w domu nazywaliśmy "Coco", z racji swojej elegancji.

Dopiero wtedy przekonałam się co to jest kot orientalny. Któryś z hodowców ostrzegał mnie przed tą rasą. Na całe szczęście okazała się idealna dla mnie. Zupełne przeciwieństwo persa. Szybka, zwinna, lekka i najważniejsze WIELKA pieszczocha (dla wszystkich). Pierwszy raz spotkałam się z takim kotem. Zawsze był przy mnie - nie ma znaczenia co robię, czy to jest kąpiel, czy praca przy komputerze. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić, że Coco musi być w centrum uwagi. Zastanawiałam się nad hodowlą i doszłam do wniosku, że tak cudne stworzenie musi mieć swoje maleństwa, aby innym dawały tyle radości i miłości co mnie.

Hodowla to moja pasja i spełnienie marzeń chociaż nie raz jest ciężko.

Bardzo dbamy o nasze kociaki. Regularnie odwiedzają lub są odwiedzane przez weterynarza. Posiadają wszelkie szczepienia oraz badania, np. PKD (wielocystowość nerek), PRA. Naszymi skarbami zajmują się lekarze z przychodni weterynaryjnej  w Koninie.

Uczestniczymy rówież w wystawach międzynarodowych i światowych. Szczęście się do nas uśmiecha, gdyż mamy bardzo dużo sukcesów. (nagrody) Kilka razy otrzymaliśmy nominację na wystawach światowych, które odbywają się raz w roku zawsze w innym państwie. Od 2009r co rok zdobywamy Super Kota roku.

Staramy się bardzo rozpieszczać nasze koty. Pozwalamy im prawie na wszystko. Spać w łóżku, przytulać się do woli, "rozrabiać" po całym domu. Zalegają na wszystkich kanapach i fotelach, a szczególnie na nas. ❤

 

Joanna

Maciej

to my

Joanna
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Pinterest

Joanna

62-573 Trójka 22 a

+48 602 411 401

joannapawlaczyk@me.com

info@dolcegattina.com

english

Maciej

+48 602 411 410

contact@dolcegattina.com

otwarte

cały tydzień

całą dobę

© 2020  Joanna Pawlaczyk

2014.05.19